Tour de Pologne 2019

Tegoroczna edycja wyścigu Tour de Pologne, największego wyścigu kolarskiego w Polsce, jedynego wyścigu z Polski należącego do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) z cyklu World Tour, przeszedł już do historii.

Ja jako przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Kolarzy Zawodowych (CPA) zostałem wydelegowany na nasz narodowy tour aby przyjrzeć się z bliska nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, ponadto dzięki uprzejmości organizatorów wydarzenia firmie LangTeam, mogłem wspólnie z grupą obecnych czołowych polskich kolarzy zaprezentować nowo powołane Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych w Polsce, którego zostałem wybrany prezesem.

Sam wyścig to fantastyczne widowisko, olbrzymi bagaż doświadczeń, a także świetna okazja dla mnie aby przy okazji wyścigu porozmawiać z przedstawicielami czołowych drużyn światowych o najnowszych nowinkach z branży rowerej.

Mój udział w tej największej imprezie sportowej w naszym kraju nie był by możliwy gdyby nie wsparcie od Grupy Bemo Motors, czołowego krajowego dilera firmy Ford, który wyposażył mnie w przepiękne auto Forda Fieste active, za co chciałbym serdecznie podziękować.

pozdrawiam

Jarek.